Dnia 19.03.2010 w GOKiR Wilkasy odbyły się eliminacje MIEJSKO-GMINNEGO Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zaponiega Pożarom ".

W turnieju wzięło udział 32 uczestników z 17 szkół. Uczestnicy rywalizowali w trzech grupach wiekowych :
- I grupa wiekowa (szkoły podstawowe)- 22 uczestników; - II grupa wiekowa (szkoły gimnazjalne)- 4 uczestników;
- III grupa wiekowa (szkoły ponadgimnazjalne)- 6 uczestników .
Po raz pierwszy w konkursie brało udział dwóch członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy OSP Spytkowo. Zakup nagród dla uczestników został sfinansowany przez Wójta Gminy Giżycko .
Zwycięscy w poszczególnych grupach wiekowych :

- I grupa wiekowa :

1. Wojciech Domysławski - SP 7
  2. Przemysław Taźbirek - SP 6
  3. Filip Czetyrbok - SP 7

- II grupa wiekowa :

1. Rafał Wasilewski - Gimnazjum nr 2 w Giżycku
    2. Kamila Zajko - Gimnazjum nr 2 w Giżycku
    3. Magda Komosa - Gimnazjum nr 2 w Giżycku

Opiekunem trójki zwycięsców w II grupie wiekowaej jest Pan Andrzej Prażmo.

- III grupa wiekowa :

1. Katarzyna Czetyrbok - LO I w Giżycku
  2. Paula Bogusz - LO I w Giżycku
  3. Mariusz Grigo - ZSKŚiA

Osoby te zakwalifikowały się do kolejnego etaou turnieju na szczeblu powiatowym.

fot. W.Albowicz